Tarihçe

ATAMAN, 1983 yılında Ahmet Ataman tarafından teknik hırdavat sektöründe hizmet vermek amacıyla kurulmuştur. 2013 yılı itibariyle Murat Ataman’ ın katılımıyla gelişim ve değişim çerçevesinde İstanbul’da faaliyetlerine devam etme kararı almıştır.

Firmanın ulaştığı başarının arkasında, müşteri odaklı ve gerçek verimliliği merkez alan bir yönetim sistemi mevcuttur. Sistem, sadece maddi kazanımlar için değil, bütün sektörlerin yararlandığı ve yararlanacağı kurumsal değerlerimizin bilinciyle gelişmektedir. Sürekli gelişen firmanın başlıca faaliyet alanları teknik hırdavat, el aletleri, inşaat malzemeleri, kaynak ve endüstriyel ürünler, servis ekipmanları, halat ve kaldırma sistemleri, iş güvenlik ekipmanları, yeni eklenen denizcilik ve teknolojik ürünlerden oluşmaktadır.

ATAMAN hizmetlerini her zaman için kalıcı müşteri memnuniyeti ve güven ilkelerini temel alarak sunmaktadır. Bunun sonucunda da Türkiye ve Dünya ölçeğinde birçok saygın firmalar ve markalar ile çalışmaktadır.

Yurtiçinde oluşturulan lider satış-pazarlama ağı ile Türkiye markası haline gelen grup, hizmet verdiği müşterilerine; çözüm ortaklığı, yüksek kalite ve üstün teknolojik fırsatlar sunmaktadır. Firma kuruluşundan buyana sürekli profesyonel ve yenilikçi bir pazarlama anlayışı içerisinde koşulsuz müşteri mutluluğunu sizlerle paylaşmayı amaç edinmiştir. Her geçen gün pazar payını arttıran ATAMAN alanında sadece Türkiye sınırları içinde değil, bölgesel ve küresel ölçekte de yükseltmeyi hedeflemektedir. Özellikle sektöründe bölgesel bir lider olma vizyonunu ortaya koymaktadır.

ATAMAN, Dünya çapındaki gelişmelere hızla uyum sağlayarak sektöründe Türkiye’deki değişimin öncüleri arasında yer almayı amaçlamaktadır.